4/10/2018

Moje wrażenia po 3 miesiącach użytkowania serum 0.3 % retinolem | Liq CR serum na noc, koncentrant intensywnie korygujący z retinolem

Długo zbierałam się za napisanie opinii na temat koncentratu z retinolem znakomitej marki Liqpharm. Na dniach minie 3 miesiące, odkąd włączyłam go do swojej wieczornej pielęgnacji. Myślę, że to dobry moment, aby podsumować kurację, która ze względu na aurę panującą za oknem dobiega końca. Zastanawiałam się, co powiedzieć na temat produktu, o którym blogerki rozpisały się do tego stopnia, że aż miałam wątpliwości, czy rzeczywiście jest taki skuteczny. Wiecie co mam na myśli. Drugim powodem była ilość błędów, jakie popełniłam na początku, które sprawiły, że koncentrat nie do końca działał tak, jak powinien. Wobec powyższego, jeżeli dopiero zaczynacie przygodę z retinolem, odsyłam Was do znakomitego poradnika Ziemoliny, mówiącego o tym, jak prawidłowo przeprowadzić kurację retinolem. Ja pomimo, że przeczytałam to i tak popełniłam kilka wpadek, które sprawiły, że skóra starała się mocno wrażliwa i kompletnie nie taka jak oczekiwałam. Na szczęście z czasem oswoiłam serum z retinolem od Liq i na dzień dzisiejszy mogę napisać na jego temat kilka, jeżeli nie kilkanaście miłych słów.

liq cr serum retinol silk


DLA KOGO JEST SERUM  Z RETINOLEM?


Serum z retinolem Liq CR to produkt odpowiedni zarówno dla cery dojrzałej jak i młodej. W przypadku skóry starzejącej się redukuje zmarszczki, poprawia elastyczność skóry oraz pomaga niwelować bruzdy i plamy starcze.  Na cerze młodej, a zwłaszcza dotkniętej trądzikiem, świetnie sprawdzi się w kwestii niwelowania przebarwień i wygładzenia skóry. Coraz częściej na aptecznych półkach zdarza mi się widzieć produkty z linii dla osób borykających się z trądzikiem wieku dorosłego, których substancją aktywną jest nic innego jak retinol. I jako że zaliczam się właśnie do tej grupy, z ogromną nadzieją zaczęłam stosować ten produkt tuż po zakończeniu kuracji dermatologicznej Atrederm 0,025 % .  Tretynoina jako pochodna retinolu okazała się strzałem w dziesiątkę, zatem oczekiwałam, że czysty retinol będzie jeszcze lepszy.

SKŁAD - PROSTY JAK DRUT:


Skład tego serum jest krótki i treściwy. Oprócz tytułowego retinolu w stężeniu 0,3 % w składzie znajdziemy też kwas laktobionowy i witaminę E, które wzmacniają barierę naskórkową w trakcie terapii retinolem. Promotorem wyżej wymienionych substancji jest glikol propylenowy, który posiada dużą zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka. Ponadto w składzie znalazł się hialuronian sodu,  który nawilża skórę i zabezpiecza produkt przed wysychaniem. Cała formuła zakonserwowana jest przez  parabeny. Kontrowersyjne, aczkolwiek ile ludzi, tyle opinii na ten temat.


serum z retinolem lq cr

DZIAŁANIE


Jak już wspomniałam, moje doświadczenia z tym serum bywały różne. Już po pierwszym zastosowaniu, byłam zachwycona. Skóra była jędrna, gładka  i taka zdrowa. Nieco zachłysnęłam się tym efektem i co 2 dzień nakładałam serum.  Już po kilku dniach moja twarz była tak wrażliwa, jakby ktoś porządnie mi przywalił. Przez tydzień musiałam walczyć, aby skóra wróciła do normalności. Od tej pory serum używam raz, maksymalnie 2 razy w tygodniu. Nawet po 3 miesiącach stosowania nie jestem w stanie używać go częściej, gdyż za każdym razem skóra reaguje tak samo. A przecież kultowy Atrederm stosowałam regularnie i po pewnym czasie moja cera była już na tyle zahartowana, że spokojnie znosiła jego działanie co drugi dzień. Także moja opinia jest taka: serum z retinolem jest bardzo skutecznym produktem, który mimo wszystko należy stosować z ogromną ostrożnością. Gdy używam go 2 razy w tygodniu moja cera jest bardziej gładka, napięta i oczyszczona. Gdy zwiększę jego częstotliwość stosowania skóra zaczyna wyglądać jak z papieru, jest sztywna a makijaż wygląda fatalnie. Dodam tylko, że mam cerę mieszaną, zasadniczo bardzo odporną. Nie wiem zatem jak ten produkt sprawdzi się w przypadku cery wrażliwej lub suchej, skoro u mnie działanie jest tak mocne. Zastanawiałam się także, czy na działanie ma też wpływ wiek? Być może na skórze bardziej dojrzałej do serum działa inaczej, jest mniej inwazyjne, aczkolwiek przy 25+ brałabym na nie poprawkę. Jesienią mam zamiar do niego wrócić także absolutnie nie poważam jego skuteczności i jestem jak najbardziej na TAK!

Kto jeszcze ma odwagę stosować serum z retinolem? W końcu słoneczko daje już nieźle popalić:) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Lubię długie komentarze - jeśli masz ochotę mi o czymś opowiedzieć, to wal śmiało - zawsze odpisuję i zaglądam również do Ciebie :)