7/24/2015

Jaka jest różnica między żelem aloesowy za 10 zł a za 40 zł? | Zuccari, żel aloesowy ze 100% miąższu aloesu.


Witajcie!

Pewnie większość z Was zna tego typu produkty. Kilka lat temu na topie był łatwo dostępny żel marki Gorvita. Miał on jednak kilka wad, głównie jeśli chodzi o skład - można było w nim znaleźć glikol propylenowy i mnóstwo innych domieszek, co kolei powodowało, że mało było żelu aloesowego w żelu aloesowym (haha). Później znaleziono zastępstwo w postaci produktu od Alter Medica. Skład okazał się podobny, ale w dodatku dowalili konkretny konserwant. I w sumie na tym był koniec. Rzadko kiedy ktoś pokusił się o produkt droższy, skoro w aptece i w zielarskich znajdowano powyższe hity. Podsumowując, oba te produkty miały mało wspólnego z czystym, naturalnym żelem aloesowym. Dziś opowiem Wam o produkcie włoskiej firmy, który w składzie nie ma nawet wody. Zainteresowani?


Żel aloesowy marki Zuccari to produkt w 100% naturalny, nie poddawany procesom filtracji ani pasteryzacji. W swoim składzie zawiera tylko czysty sok z aloesu Barbadensis Miller, gumę ksantanową oraz naturalny konserwant. Pozyskiwany jest z ręcznie zbieranych liści aloesu a następnie wyciskanych jeden po drugim. I ostatecznie w naturalny sposób żelowany. Produkt ten jest w 100% metabolizowany przez skórę.

Zuccari to pewna marka, powstała we Włoszech specjalizująca się w tego typu produktach i suplementach. Ich wyroby są wszechstronnie badane i poddawane surowym rygorom. Przykładowo powyższy żel przeszedł nawet próbę zawartości niklu. Ni zawiera glutenu, olejów mineralnych, parabenów, oleju parafinowego ani substancji alergizujących.


ZASTOSOWANIE ŻELU ALOESOWEGO:

zapalenie dziąseł, wysypki, potówki, podrażenienie po opalaniu, oparzenia słoneczne, podrażenienie po depilacji, suche lub przesuszone stopy, skaleczenie, stłuczenia, popękane dłonie, trądzik ,regeneracja skóry twarzy.

Moje ulubione zastosowanie to przede wszystkim jako nocne "serum" do twarzy, ponieważ nie zapycha porów i doskonale nawilża skórę. Na drugim miejscu jest oczywiście jako narzędzie po depilacji. Niezastąpiony w przypadku użycia depilatora. Trzecie moje zastosowanie i najbardziej aktualne to stosowanie żelu po intensywnym opalaniu.

JAKA JEST RÓŻNICA?
Ogromna różnica w poziomie nawilżenia. W sumie tamte żele wcale tak dobrze nie nawilżały, owszem przyjemnie chodziły i dawały uczucie ukojenia, jednak nie można porównywać rozcieńczonego soku z wodą do 100% miąższu. Myślę, że w tamtych żelach całą robotę robiła gliceryna i Panthenol a żel aloesowy to prawie tylko nazwa handlowa. Jedno jest pewne: ten produkt nadaje się nawet do spożycia. Jest bezpieczny i działa dokładnie tak jak powinien. Dla mojej trądzikowej skóry to prawdziwa ulga. Raczej nie wrócę już do dawnych mieszanek i skupię się na poznawaniu tylko prawdziwych, naturalnych wyrobów aloesowych. Chciałabym poznać i porównać Zuccari z Equilibra. 

PS. Cena 40 zł w sklepie stacjonarnym w Katowicach. Jak sprawdziłam w necie to i za 29 zł można kupić. Warto zatem szukać okazji.

Dajcie znać, czy stosowała któraś z Was te żele?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Lubię długie komentarze - jeśli masz ochotę mi o czymś opowiedzieć, to wal śmiało - zawsze odpisuję i zaglądam również do Ciebie :)