3/27/2015

OCM inaczej - Mydlarnia Mikulscy, mydło organiczne z nanosrebrem.

Uwielbiam mydła w kostce, zwłaszcza te naturalne. Dzisiaj chciałabym pokazać Wam mydełko z nanosrebrem z mydlarni Mikulscy. Używałam go z ogromną przyjemnością wraz ze swoim facetem. Poniżej znajdziecie kilka prostych informacji odnośnie do jego właściwości i działania na mojej skórze. Żeby nie było tak łatwo, znalazłam sobie ulubione zastosowanie i będzie to delikatne przekształcenie znanej metody OCM.

 Czym jest metoda OCM ?


Jeżeli istnieje jeszcze osoba, która nie wie, czym jest OCM, to właśnie wyjaśniam. Ten tajemniczy skrót oznacza oil cleansing method, czyli mycie twarzy naturalnymi olejami. Klasyczna metoda zakłada, że mieszamy odpowiednią ilość oleju bazowego z olejem rycynowym, a następnie nakładamy na buzię gorącą szmatkę z mikrofibry / muślinową i dokładnie zmywamy makijaż. Niestety, nie jest to najlepsza metoda dla osób, które mają problemy z naczynkami.

Czym jest nanosrebro ? 

To nic innego jak jony srebra, które można zaobserwować jedynie przez mikroskop elektronowy. Im mniejsze są jego cząsteczki, tym większy staje się jego potencjał bakteriobójczy. Przyjmuje się, że cząsteczki nanosrebra, bo tak właśnie powszechnie nazywane są te jony, niszczy ponad 650 różnych bakterii, wirusów i grzybów.


Mechanizm leczniczego działania nanosrebra polega na tym, że jony srebra osiadają na błonie komórkowej mikrobów i blokują enzymy, które są pomocne w rozmnażaniu drobnoustrojów. Jeżeli nie mogą się one rozmnażać, wówczas giną w ciągu 6 minut. Nanosrebro stało się efektywną bronią w walce z odpornymi szczepami bakterii (pałeczki duru brzusznego, gronkowiec złocisty, gonokok czyli dwoinka Neissera, dwoinka zapalenia płuc, paciorkowce).

http://www.mydelkoznanosrebrem.pl/Zastosowanie nanosrebra 

oparzenia, egzemy , trądzik, grzybice, czyraki, przetoki, drożdżyce, przyspiesza gojenie się ran.

Skoro już mniej więcej wiemy, jak działa nanosrebro, chciałabym polecić Wam fantastyczne mydło, które wytestowałam na własnej buzi. Jest to organiczne mydło, ręcznie robione na bazie surowców BIO organicznych certyfikowanych. Jak widzicie, na zdjęciu znajduje się także śliczna mydelniczka w kształcie muszelki. Wygodna i urocza ozdoba każdej łazienki. ;) 

Jak wykonać OCM " inaczej" ? 

Przede wszystkim zrezygnowałam z gorącej ściereczki. Co prawda fajnie otwiera pory i je oczyszcza, ale czasem niepotrzebnie podrażnia aktywny trądzik, tym samym roznosząc niedoskonałości. W zamian za to do klasycznego mycia olejami dołączyłam mydło z nanosrebrem. Zamiast zmywać mieszankę ścierką, wszystko ładnie domywam mydełkiem.  I już ! 

Jak działa ?

Najbardziej zauważalną rzeczą było zmniejszenie się zmian ropnych i częstotliwości ich występowania. To chyba najlepszy efekt, jaki mogłam sobie wymarzyć. Jeśli chodzi o pielęgnację ciała, bo do tego też mi posłużyło, po prostu myje i miło pachnie. Tutaj nie wymagam specjalnych właściwości. mydełko - 10,90 zł 
mydelniczka - 17,90 zł 

Dajcie znać, czy znacie to mydło :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Lubię długie komentarze - jeśli masz ochotę mi o czymś opowiedzieć, to wal śmiało - zawsze odpisuję i zaglądam również do Ciebie :)