11/06/2014

Oleje #1 : Olej z avocado - właściwości i zastosowanie.

Jeżeli chodzi o oleje, mam do nich nieco ambiwalentny stosunek. Nie wyobrażam sobie bez nich pielęgnacji, jednocześnie przykładam dużą troskę o ich działanie i właściwe wykorzystanie. Postanowiłam rozpocząć serię, w której kolejno będę przedstawiać oleje, z którymi miałam do czynienia. Olej z awokado trafił do mnie całkiem przypadkiem, dzięki wygranej u Kasi. 
Jest zdecydowanie mało popularny półprodukt. Kogo bym nie spytała, wspomina o oleju arganowym, który jest zdecydowanie droższy i łatwiejszy do podrobienia. Zacznijmy po kolei, czym charakteryzuje się olej z awokado.

SKŁAD: Nazywany jest także olejem 7 witamin (A-B-D-E-H-K-PP). Prócz wyżej wymienionych substancji w składzie znajdziemy kwas oleinowy, linolowy, palmitynowy, stearynowy, linolenowy, lecytynę, sole mineralne, fitosterole oraz skwalen.

ZASTOSOWANIE: Z natury olej ma zastosowanie pielęgnacyjne całego ciała. Jest on jednak niezwykle pomocny w trosce o bardzo suchą i podrażnioną skórę.  Dobrze sprawdzi się także na skórze dojrzałeś, gdyż posiada zdolność przenikania do głębszych warstw. 

Oto kilka ciekawych zastosowań jakie przyszły mi do głowy i które sama próbowałam :
-  nawilżający dwufazowy płyn do demakijażu oczu ( recepta klik )
- nawilżanie dłoni i stóp
- olejowanie włosów
- demakijaż metodą OCM
- serum olejowe : olej avocado + kwas hialuronowy na noc. 
- olej do masażu ( warto połączyć go z innym olejem np. ze słodkich migdałów)
- można użyć go do produkcji mydła ( nadaje zielonkawy kolor ) 


KOLOR / KONSYSTENCJA : Tutaj jest to sprawa dosyć sporna. Kolor waha się pomiędzy  żółtym a ciemnozielonym. Oczywiście w żaden sposób nie wpływa to na jego działanie. Jest dosyć mętny i gęsty, ale wchłania się niezwykle szybko. Potrafię wysmarować nim dłonie i już za kilka minut normalnie wykonywać  inne czynności. 

DZIAŁANIE : Jestem bardzo zadowolona z tego olejku jeśli chodzi o pielęgnację oczu. Świetnie sprawdza się w demakijażu a dodatkowo nawilża moją suchą skórę.  Oprócz tego bardzo często zdarza mi się olejować dłonie i zakładać rękawiczki. Dzięki temu zabiegowi skóra jest bardziej elastyczna a skórki wokół paznokci odżywione. Włosy po olejowaniu są mocno zdyscyplinowane i wyprostowane. Nie jest on trudny w aplikacji jak i zmywaniu. Nie potrzeba nawet silnie oczyszczającego szamponu. Już za niedługo przyjrzę mu się bliżej jeśli chodzi o pielęgnację twarzy. Zdecydowanie to jeden z lepszych olei z jakimi miałam do czynienia. Dzięki Kasi ;)   


Znacie inne zastosowanie tego oleju ? Jak sprawdza się u Was ? 
Olej możecie kupić w wygodnym opakowaniu np. w Manufakturze Kosmetycznej za 16 zł / 50ml  lub 22 zł / 100 ml. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Lubię długie komentarze - jeśli masz ochotę mi o czymś opowiedzieć, to wal śmiało - zawsze odpisuję i zaglądam również do Ciebie :)