9/10/2014

Starcie z legendą - olej z nasion wiesiołka w kapsułkach. | Dermogal, A+E twist off

Słynne rybki śmierdziuszki miały już swoje 5 minut. Nie podążam za trendami, zatem weszłam w ich posiadanie raptem parę miesięcy temu. Jako że nadal poszukuję złotego środka na trądzik a przy okazji staram się dbać o odpowiedni poziom nawilżenia skóry, stwierdziłam, że może warto je wypróbować. Bez owijania w bawełnę, zajrzyjmy do składu ! Podstawą kapsułek jest olej z nasion dwuletniego wiesiołka. Dużo mówi się o komogenności oraz skali , w jakiej dana substancja jest potencjalnie zapychająca. Warto zwrócić uwagę, że olej z wiesiołka to emolient tłusty. Oznacza to mniej więcej tyle, że w stanie czystym może powodować powstawanie zaskórników.

Żelatyna. Odpowiada głównie za formułę kometyku, scala poszczególne składniki tworząc jedną spójną całość.

Gliceryna. Składnik występujący praktycznie wszędzie. Jako jedna z niewielu substancji ma zdolność przenikania przez warstwę rogową na skórka, a to oznacza, że pomaga innym aktywnym substancjom przetransportować się w głąb skóry. Chodzi pogłoska, że może znacznie zapychać skórę. Sama nie jestem o tym przekonana. Ciężko byłoby ją zupełnie wykluczyć.

Witamina E . Przeciwutleniacz (antyoksydant), hamuje procesy starzenia się skóry wywoływane np. promieniowaniem UV lub dymem papierosowym. Zapobiega lub w znaczny sposób ogranicza szybkość zachodzenia procesu utleniania zawartych w kosmetyku składników tłuszczowych, np. niektórych cennych olejów roślinnych.

Witamina A, a raczej Palmitynian retinylu. Witamina A w czystej postaci nie jest na tyle stabilna, by zadziałać w kosmetyku. Z tego też powodu stosuje się jej pochodną. Reguluje tworzenie się keratyny w skórze, włosach i paznokciach. Powoduje zgrubienie naskórka o 30%, co jest szczególnie ważne dla starzejącej się skóry. Przyspiesza podział komórkowy, co powoduje szybszą regenerację skóry. Trwalość witaminy A (w postaci Retinyl Palmitate) wynosi w kosmetykach 8-14 dni, dlatego wspomagana jest innymi chemicznymi dodatkami. 


  
Jak stosowałam kapsułki ?
 Głównie na noc z nadzieją pomniejszenia stanów zapalnych wywołanych trądzikiem.  W tej materii efekt jest słabiutki. Co prawda olejek nie szkodzi w żaden sposób i nie zapycha { nieużywany codziennie }, ale też nie przynosi żadnych spektakularnych efektów. Buzia jest całkiem dobrze nawilżona, tylko tyle.
W OCM spisał się już  znacznie lepiej. 4 kapsułki w połączeniu z olejem rycynowym, dokładnie zmywają twarz z resztek makijażu . Nadal nie ma niestety polotu do oleju arganowego jeśli chodzi o oczyszczanie metodą olejową. 

Kupię ponownie ?
Niestety nie. Z tego co czytałam, spodziewałam się oszałamiającego efektu a skończyło się jedynie na rozczarowaniu. Olej z nasion wiesiołka nie zrobił mi krzywdy, ale także w żaden niezwykły sposób nie przyczynił się do mojej pielęgnacji.

11 zł / 48 kapsułek. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Lubię długie komentarze - jeśli masz ochotę mi o czymś opowiedzieć, to wal śmiało - zawsze odpisuję i zaglądam również do Ciebie :)